• 1401/11/09 - 14:56
  • - تعداد بازدید: 438
  • - تعداد بازدید کنندگان: 395
  • زمان مطالعه: 4 دقیقه

تقدیر از برگزیدگان در حوزه آموزش در هشتمین جشنواره آموزشی دکتر وثوق دانشگاه ایران

هشتمین جشنواره آموزشی دکتر وثوق با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار و از برگزیدگان حوزه آموزش در حیطه های مختلف تقدیر شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: این جشنواره در روز یکشنبه 9 بهمن 1401 با حضور معاونین آموزشی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران و جمعی از اساتید و دانشجویان در مرکز بین المللی همایش های رازی برگزار و از حیطه های فردی و گروهی اساتید برتر، دانشجویان برتر، دانشکده برتر، برگزیدگان در حیطه های مختلف از جمله: EDO های برتر و فرآیندهای منتخب جشنواره شهید مطهری تقدیر شد.

11005.mp3 تقدیر از برگزیدگان در حوزه آموزش در هشتمین جشنواره آموزشی دکتر وثوق دانشگاه ایران

با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت انجام شد:


 
هشتمین جشنواره آموزشی دکتر وثوق با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار و از برگزیدگان حوزه آموزش در حیطه های مختلف تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: این جشنواره در روز یکشنبه 9 بهمن 1401 با حضور معاونین آموزشی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران و جمعی از اساتید و دانشجویان در مرکز بین المللی همایش های رازی برگزار و از حیطه های فردی و گروهی اساتید برتر، دانشجویان برتر، دانشکده برتر، برگزیدگان در حیطه های مختلف از جمله: EDO های برتر  و فرآیندهای منتخب جشنواره شهید مطهری تقدیر شد.  

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ دکتر عبدالرضا پازوکی در مراسم تقدیر از برگزیدگان هشتمین جشنواره آموزشی دکتر وثوق روز یکشنبه 9 بهمن 1401 ضمن گرامی داشت یاد و خاطره استاد پروانه وثوق، بیان کرد: آموزش، پایه و رکن اساسی دانشگاه محسوب می شود، در نتیجه تقدیر از اسوه ها و اساتید برجسته که سهم بسزایی در آموزش دانشگاه ایفا کردند باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: حرکت به سمت دانشگاه های نسل نو، کارآفرینی، خلق ثروت و بین المللی سازی جزو اهداف اصلی دانشگاه علوم پزشکی ایران است، بنابراین انتظار می رود اساتید و اعضای هیئت علمی با تلاش بیشتر، آموزش دانشگاه را به سطح استانداردهای بین المللی برسانند.

دکتر پازوکی با بیان این مطلب که دانشگاه علوم پزشکی ایران بر اساس رتبه بندی بین المللی تایمز، جایگاه 400_300 بین دانشگاه های علوم پزشکی دنیا دارا است، افزود: سخت گیری های لازم برای تربیت دانشجویانی که مسئولیت حفظ سلامت جامعه را برعهده دارند، ضروری است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه باید در زمینه تولید علم و دانش سرآمد باشد افزود: دانشجویان از بدو ورود به دانشگاه باید به سمت کارآفرینی و خلق ثروت حرکت کنند و با بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان نسبت به اشتغال آفرینی برای سایر افراد همت ورزند.

پازوکی گفت: رسالت اعضای هیئت علمی هم در این راستا این است که با استفاده از توانمندی های موجود، در زمینه 

بهره برداری اقتصادی تلاش کنند و وابستگی به بودجه های دولتی را به حداقل برسانند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران بر توسعه بین المللی سازی و ارتقاء جایگاه آموزشی و پژوهشی و مرجعیت علمی تاکید کرد.

 

 ارتقای کمی و کیفی آموزشی مدنظر است

 

در ادامه دکتر ابوالفضل باقری فرد- معاون آموزشی وزارت بهداشت عنوان کرد: ادغام آموزش علوم پزشکی در نظام سلامت، دستاوردهای خوبی به همراه داشته است به طوری که در حال حاضر حدود 150 رشته تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیب در ایران تدریس می شود و 68 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی با حضور 250 هزار دانشجو و 21 هزار عضو هیئت علمی در سطح کشور وجود دارد.

 دکتر باقری فرد با اشاره به این که آموزش علوم پزشکی ایران مورد تایید فدراسیون جهانی است، افزود: ارتقای کمی و کیفیت آموزش در کنار هم مدنظر است، در واقع خط قرمز ما، کیفیت آموزش است و افزایش پذیرش ظرفیت دانشجو در رشته های علوم پزشکی به ارتقاء کیفی آموزش بستگی دارد.

 معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر این مطلب که باید از بحث سرآمدی به مرجعیت علمی برسیم، تصریح کرد: عنصر اصلی آموزش، استاد و مهم ترین هدف آموزش، ایجاد انگیزه است و برگزاری همایش هایی همچون جشنواره وثوق در ارتقاء آموزش پزشکی و افزایش سطح انگیزه اعضای هیئت علمی برای تربیت دانشجویان با انگیزه، موثر است.

 

دکتر باقری فرد از تشکیل ستاد رفاهی امور هیئت علمی خبر داد و افزود: آموزش باید جامعه نگر باشد و بحث مسئولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی درکوریکولوم های آموزشی گنجانده شود.

 دکتر مظاهری نژاد- دبیر علمی هشتمین جشنواره آموزشی دکتروثوق در این برنامه گزارشی از عملکرد چند ماه کمیته علمی و اجرایی این همایش ارائه کرد و افزود: در جشنواره امسال تعداد 8 حیطه فردی و 3 حیطه گروهی برای معرفی منتخبان بخش های مختلف در نظر گرفته شده است.

 وی گفت: همچنین، برترین های جشنواره شهید مطهری با 6 حیطه اصلی در این برنامه معرفی می شوند.

 دبیر علمی هشتمین جشنواره آموزشی دکتروثوق افزود: منتخبان در هشت حیطه  فردی نسل نو، مشاوره تحصیلی، آموزش مبتنی بر پاسخگویی اجتماعی، بالینی، پژوهش در آموزش، علوم پایه، آموزش مجازی و استاد بازنشسته برتر معرفی می شوند و گروه های آموزشی در حیطه های نسل نو، آموزش پاسخگو و دستاوردهای بین المللیدر آموزش مورد تقدیر قرار می گیرند.

 

در پایان این مراسم از برگزیدگان دانشگاه علوم پزشکی ایران در هشتمین جشنواره آموزشی دکتروثوق تقدیر شد.

 

       اسامی برگزیدگان

   

       تهیه و تنظیم خبر: خانم مرضیه ره نورد

 

     

  • گروه اخبار : اخبار و اطلاعیه,آرشیو اخبار,هشتمین جشنواره
  • کد خبر : 11005
:
کلیدواژه ها

تصاویر

نظرات

0 کامنت برای این مطلب وجود دارد

کامنت

Template settings